Baza zabiegowa

Uzdrowisko Świnoujście S.A. posiada kilka zakładów przyrodoleczniczych. Do największych z nich należą:

  • Zakład Przyrodoleczniczy „Rusałka”
  • Zakład Przyrodoleczniczy „Bałtyk”

Zakład Przyrodleczniczy „Rusałka”

Największym i najnowocześniejszym zakładem przyrodoleczniczym jest ZPL „Rusałka”. Budynek położony jest w bliskim sąsiedztwie promenady i plaży. Charakteryzuje się ciekawą architekturą z przewagą szklanych powierzchni. Kształt budowli nawiązuje do charakteru morskiego (stylizowany statek). „Rusałka” ma pięć poziomów, jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada wygodny podjazd, automatyczne przesuwane drzwi i dwie windy.
Obiekt jest klimatyzowany.

W ZPL „Rusałka” wykonuje się ok. 30 rodzajów zabiegów, w tym opartych na posiadanych naturalnych surowcach. Uzdrowisko posiada bogate źródła solanki. Są to silnie mineralizowane wody chlorkowo-sodowo-bronkowe.

Wody lecznicze wydobywa się z trzech źródeł solanki:

  • Jantar
  • Teresa
  • XXX-lecia

Solanka wykorzystywana jest do kąpieli solankowych, hydromasażu solankowego, oraz inhalacji.

Drugim surowcem naturalnym wykorzystywanym w ZPL „Rusałka” jest borowina. Stosuje się ją do okładów borowinowych.

Dział fizykoterapii znajdujący się w tym obiekcie jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Do dyspozycji kuracjuszy oraz pozostałych pacjentów są gabinety: krioterapii (leczenie zimnem), elektro i światłolecznictwa (laseroterapia, ultradźwięki, magnetoterapia, sollux).

Zabiegi z działu hydroterapii, które odbywają się w tym zakładzie przyrodoleczniczym to: hydromasaż, kąpiel perełkowa, masaż wirowy rąk i nóg, kąpiel kwasowęglowa, czterokomorówka.

Z zakresu kinezyterapii prowadzona jest gimnastyka indywidualna. Ponadto wykonuje się tu masaże klasyczne i masaże wibracyjne.

Do dyspozycji gości Uzdrowiska jest solarium i sauna. Popołudniami odbywają się tu zajęcia fitness.

Obiekt jest monitorowany i posiada całodobową ochronę. Całość jest funkcjonalnie i nowocześnie urządzona. Dla osób korzystających z zabiegów dostępny jest duży parking.

Zakład Przyrodleczniczy „Bałtyk”

Drugim dużym zakładem przyrodoleczniczym, który dysponuje Uzdrowisko Świnoujście S.A.
jest ZPL „Bałtyk” znajdujący się przy sanatorium „Bałtyk”.

Jest to mniejszy obiekt posiadający trzy poziomy. Wykonuje się tu ok. 20 rodzajów zabiegów. Największą powierzchnię zajmuje basen solankowy, w którym odbywają się zajęcia gimnastyki rehabilitacyjnej. Ponadto prowadzi się tu zajęcia kinezyterapii zarówno gimnastyka zbiorowa jak i indywidualna, a także zajęcia rytmiczno-oddechowo-ruchowe przy muzyce. Z zakresu hydroterapii w ZPL „Bałtyk” wykonuje się masaż podwodny, bicze szkockie, natryski płaszczowe oraz masaże wirowe rąk i nóg. Pacjenci korzystają z gabinetów fizykoterapii takich jak terapuls, światłolecznictwo, ultradźwięki, magnetoterapia, elektroterapia, jonoforeza, galwanizacja. Można tu także skorzystać z masażu leczniczego i masażu wibracyjnego.

Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Łatwy dostęp na poszczególne piętra ułatwia winda.

O jakości i skuteczności wykonywanych zabiegów w Uzdrowisku Świnoujście S.A. decyduje fachowy i wykwalifikowany personel medyczny.